KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13951031
nr 1395 1031
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Blandteknik, Signerad, bladets mått: 42x31cm, yttermått inklusive ram: 65x51cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
måndag 3 maj 2021
kl 18:06:27
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes